Бөтендөнья татар конгрессы - Татарстанга бизнес җәлеп итү өчен менә дигән мәйданчык

2022 елның 6 августы, шимбә

Бөтендөнья татар конгрессының VIII съезды 35 чит ил татар диаспорасыннан һәм Россия төбәкләреннән 76 татар җәмгыятеннән 1500 делегат җәлеп итте. Чара 1992 елдан биш елга бер тапкыр үткәрелә, агымдагы елда 30 июльдән 2 августка кадәр узды.

Конгрессның беренче көнендә, эшлекле программа кысаларында, 1 августта, «Казан Экспо» күргәзмә-конгресс үзәге мәйданында, Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе вазифаларын башкаручы, 200 катнашучы алдында, Татарстанның инвестицион потенциалы презентациясе белән чыгыш ясады.

Агентлык, кызыксынган ватандашларны соңрак, Конгресс тәмамланганнан соң, агрономия бүлегендә, 11 нче Татарстан Республикасының бердәм тәкъдир итү үзәгендә һәм сөйләшүләр залларында кабул итте. Мәсәлән, 5 августта, шимбә көнне, Татарстанда үз проектларын гамәлгә ашыру мөмкинлеген карый торган Краснодардан бизнесмен-татар белән очрашу булды, аңа инвестицион потенциал һәм урнаштыру өчен мәйданчыклар турында җентекләп сөйләделәр.