Татарстанда медицина сыйфатын арттыра башладылар

2016 елның 16 июне, пәнҗешәмбе

16-17 июньдә Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе ПХИФ – 2016 егерменче юбилей Петербург халыкара икътисади форумында республиканың вәкиле булачак. Талия Миңнуллинаның эшлекле сәфәр расписаниесе очрашуларга һәм сөйләшүләргә бай.

Шулай, бүген 16 июньдә Татарстанның иң яшь сәясәтчесе Президент Рөстәм Миңнехановның General Electric Healthcare компаниясе Президенты һәм башкарма директоры Оливье Боск җитәкләгән делегация белән очрашуда катнашты.

Хәзерге көндә дә Татарстан Республикасы оешмаларында General Electric компаниясе җиһазлары һәм медицина техникасы, шул исәптән югары технологияле медицина җиһазлары, шулар арасында палата өчен җайланган рентген һәм ультратавыш диагностика җайланмалары кулланыла. Очрашу кысаларында яклар Татарстанда медицина җайланмалары белән җиһазландырган, сервис хезмәт күрсәтү белән тәэмин ителгән һәм персоналны укыту өчен шартлар тудырган медицина диагностикасы үзәкләрен төзү турында фикер алыштылар.

“General Electric Healthcare дөньядагы иң зур медицина җайланмалары җитештерүчеләренең берсе булып тора. Россиядә 25 елдан артык эшләп, GE Healthcare бүлекчәсе Россиянең төрле регионнарының, шул исәптән Татарстанның, медицина оешмаларын 3 меңнән артык җайланма белән тәэмин итте, - аңлатма бирде Талия Миңнуллина. – Без медицина ярдәме сыйфатын яхшырту һәм пациент иминлеген булдыруга юнәлгән яңа техник җиһазларны чыгару һәм республиканың медицина оешмаларына кертү өлкәсендә хезмәттәшлек турында фикер алыштык”.

Безгә социаль челтәрләрдә кушылыгыз, яңалыклар һәм эксклюзив материалларны күзәтеп барыгыз: