Татарстанны Кытайда күргәзмәдә тәкъдим иттеләр

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Бу көннәрдә Пекинда 24 нче Кытай халыкара нефть-газ һәм нефть химиясе җиһазлары һәм технологияләре күргәзмәсе булды.

Һәр елның мартында уздырылган CIPPE Кытай территориясендә генә түгел, ә шулай ук дөньяда иң зур нефть-газ күргәзмәсе булды.

Аның кысаларында «Татарстан Республикасының нефть химиясе һәм газ комплексы потенциалы» сессиясе узды, анда Татарстан Республикасы Сәнәгать министрлыгы һәм ИҮА тарафыннан тәкъдим ителгән Татарстан делегациясе Кытай бизнесменнарына Татарстанга бизнес алып баруның һәм инвестицияләрнең өстенлекләре турында сөйләде.

26 мартта узган көн нәтиҗәләре буенча China Еnergy, CNPC, Тианжин провинциясе предприятиеләре һәм җитештерүләре Ассоциациясе белән очрашулар уздырылды. Хезмәттәшлекне үстерү мәсьәләләре каралды: Кытай коллегаларының «РОСТКИ» һәм Tatoilexpo да катнашуы. Моннан тыш, фикер алышу өчен төп тема Татарстан Республикасының инвестицион потенциалы булды.

Шулай ук сессия кысаларында ТР ИҮА хезмәткәре Александр Бабкинның «РОСТКИ» халыкара форумын уздыруга әзерлек турында чыгышы булды. Сессиядә катнашучылар булачак чарага зур кызыксыну күрсәттеләр.

Белешмә өчен.

2023 елда узган 23 нче Кытай халыкара нефть-газ һәм нефть химиясе җиһазлары һәм технологияләре күргәзмәсе 100 000 кв.м тирәсе күргәзмә мәйданнарын колачлады, анда 1800дән артык экспонент катнашты, күргәзмәгә 65 илдән һәм регионнардан 100 000нән артык кеше килде.