“Көн тәртибе-2030: ковид чынбарлыкны тормышка ашыру юлында Россия регионнарының агымдагы нәтиҗәләре һәм яңа казанышлары” телекүпере

2021 елның 8 октябре, җомга

Бүген Россия БМОга ярдәм итү ассоциациясе үзенең «Россия төбәкләре һәм БМОның тотрыклы үсеше максатлары» проекты кысаларында ВКС форматында көн тәртибендәге-2030ны гамәлгә ашыру темасы буенча дискуссия үткәрде. Телекүпердә катнашучылар тотрыклы үсеш максатлары проекты буенча докладлар әзерләүдә төбәкләрнең тәҗрибәсе турында фикер алыштылар. Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе урынбасары Марина Епифанцева әлеге сессиядә чыгыш ясады.

“Без Татарстан Республикасының Женевада БМО стеналарында, ә аннары Нью-Йоркта Россия ярдәм күрсәтү Ассоциациясе белән берлектә үткәргән докладны әзерләү этабында үткәргән эш нәтиҗәсендә без глобаль көн тәртибен яхшырак аңладык, агымдагы трендларны, мәсәлән, ESGне үз вакытында бәяли башладык, регион хөкүмәте һәм безнең эре предприятиеләрнең эшен актуаль халыкара таләпләргә туры китерә башладык”, – дип ТР ИҮА башлыгы урынбасары сөйләде.

Дискуссиядә шулай ук Мәскәү шәһәре, Свердловск һәм Самара өлкәләре Хөкүмәте вәкилләре дә катнашты, БМО тотрыклы үсешенең максатлары бөтен төбәкнең социаль-икътисадый үсешенең комплекслы көн тәртибен формалаштырырга ярдәм итә, дип хәбәр итә ТР Президенты матбугат хезмәте.