“Алтын көз” күргәзмәсендә Татарстан фермерлары өчен экспорт базарлары

2018 елның 8 августы, чәршәмбе

Татарстан авыл хуҗалыгы оешмалары Мәскәүдә үтәчәк агросәнәгать комплексының төп вакыйгасында - “Алтын көз” күргәзмәсендә катнаша алачаклар.

20-нче “Алтын көз” күргәзмәсе 10-13 октябрьдә Мәскәүдә үтәчәк һәм Россия авыл хуҗалыгының казанышлар экспозициясен һәм эшлекле программаны берләштерәчәк.

Юбилейлы елда катнашучылар составы киңәячәк, аларның потенциалын күрсәтү һәм мөмкин булачак партнерлар белән аралашу өчен яңа мөмкинлекләр биреләчәк.

“Алтын көз”дә Татарстан Республикасының стенды да булачак.

Чараны РФ Авыл хуҗалыгы министрлыгы оештыра.

Белешмә:

2017 елда экспозициянең барлык мәйданы 30 000 кв.м. артты. Күргәзмәдә катнашучылар арасында 68 Россия регионы, 15 ил вәкилләре һәм 800 Россия һәм чит ил ММЧ вәкилләре.

4 көн өчендә күргәзмәне павильоннарда 110 мең кеше карады, ачык күк астында – 200 мең кеше. 100дән артык чит ил вәкиле ватан җитештерүчеләре белән 185 очрашу уздырдылыр. Барлык 3 млрд сумга килешүләргә кул куелды.

Татарстан Республикасының Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы күргәзмәдә рәхмәт алдылар, «Восток» һәм «Фаиза» авыл хуҗалыгы кооперативлары алтын медальләрен алдылар. Конкурслы программада 313 медаль алынды, алар арасында = 201 – алтын, 85 – көмеш, 27 – бронза.

Өстәмә мәгълүмат http://goldenautumn.moscow/ сайтында.