Кытай Сәнәгать һәм мәгълүматлаштыру министры Агентлыкка килде

2017 елның 14 сентябре, пәнҗешәмбе

Визит барышында Сәнәгать һәм мәгълүматлаштыру министры Мяо Вэй җитәкләгән Кытай делегациясенең Татарстан Республикасына визит барышында Инвестицион үсеш агентлыгына килде. Делегация белән Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина булды.

Бердәм презентацион үзәктә Талия Миңнуллина республиканың төп икътисади казанышлары, инфраструктурасы һәм алдынгы сәнәгать секторлары, инвестицион мөмкинлекләр турында сөйләде.

Очрашуда шулай ук Ван Шоужун әфәнде булды - "Хайер Апплаенсис РУС" ҖЧҖ генераль директоры булды, ул Татарстанда Кытай җитештерүен урнашуда уңышлы тәҗрибәсе белән уртаклашты.

Талия Миңнуллина билгеләгәнчә, Татарстан Кытай партнерлары беләнактив эшли. Пекинда Татарстанның сәүдә-икътисади вәкиллеге бар, Казанда КХР Генераль консуллыгы эшли башлый, делегацияләр белән алмашу әрвакыт бара. “Икеяклы эшлекле контактларны ныгыту безнең илләрнең бизнес үсешенә һәм регионара хезмәттәшлекнең потенциалын үстерергә ярдәм итә”, - дип Агентлык җитәкчесе ассызыклады.

Кытай Сәнәгать һәм мәгълүматлаштыру министры Мяо Вэй Татарстан һәм Кытай арасында эшлекле мөнәсәбәтләр үсешенең бирелгән курсын дәвам итүдә ышаныч белдерде.

Очрашу азагында Талия Миңнуллина Кытай делегациясенең башлыгына Татарстан белән үзара табышлы контактларда кызыксына алган Кытай компанияләрнең исемлеген бирде.